RSS
 

Jest już jesień.. ogrzewaj swojego jeża!

22 wrz

Zaczęły się zimne noce i chłodne, deszczowe dni. Pamiętajcie, że jeże to małe, delikatne stworzenia i potrzebują dużo wyższych temperatur niż temperatura pokojowa.

Jeż do życia potrzebuje temperatury w granicach 24-25 stopni Celsjusza. Gdy przeminą letnie upały, zacznie się jesień a w domach/mieszkaniach nie będzie się jeszcze grzało należy pamiętać o zachowaniu ciepła tam gdzie jeż mieszka!

Obowiązkowo każdy posiadacz jeża musi zaopatrzyć się w zestaw grzewczy z regulatorem temperatury, który ustawiamy na przedział 24-25 stopni. Regulator reguluje pracę lampki grzewczej i jej moc. Do tego należy wyposażyć się w termometr wewnątrz-zewnątrz, jedną końcówkę mocujemy na ściance terrarium i będzie pokazywał nam temperaturę w środku, urządzenie termometru stawiany na podłodze obok terrarium – czyli tu gdzie biega jeż – tą temperaturę również musimy kontrolować.

Polecamy zestaw grzewczy z emiterem ceramicznym, który wytwarza ciepło. Nie lampki świecące na czerwono lub niebiesko bo jeż nie będzie chciał wyjść z domku! Do zestawu regulator temperatury oraz termometr elektryczny.

Zestaw grzewczy można kupić tu: 
http://jezafrykanski.pl/produkt/zestaw-grzewczy-dla-jeza

92_2

Termometr elektryczny wewnątrz-zewnątrz można kupić tu: 
http://allegro.pl/termometr-wewnetrzny-zewnetrzny-z-sonda-220209-i5147839360.html

A co zrobić gdy nie kupiliście jeszcze zestawu do ogrzewania a jeż giba się na boki, przewraca się i ma zimny brzuszek? Natychmiast ułożyć jeża w ciepłym miejscu, w kocu/kołdrze i położyć obok termofor z ciepłą wodą lub butelkę z ciepłą wodą. UWAGA! W przypadku butelki woda nie może być wrzątkiem aby nie poparzyła jeża. Drugi krok? Gdy jeż po kilku godzinach wróci do świata żywych włączacie internet i zamawiacie zestaw grzewczy!

 
Komentarze (6)

Napisane przez w kategorii Terrarium - ogrzewanie

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~Kasia

  16 września 2015 o 21:28

  Z ogromną ciekawością przeczytałam dziś calutki blog. Znalazłam wiele praktycznych informacji. Ale jestem też przerażona bo właśnie dotarło do mnie, że zakupiłam jeżyka z tzw.pseudo hodowli. Wprawdzie za kasę duzo wiekszą niż 200 zł.jednak nie wiele o nim wiem…i teraz wpatruje się w niego doszukując się choroby ,wad i innych strasznych rzeczy buuu

   
  • ~Lala

   14 stycznia 2016 o 13:26

   Pewnie jest zdrowy :) Choroby ujawniają się później, miejmy jednak nadzieję że jeżyk będzie zdrowy.

    
 2. ~Martyna

  1 października 2016 o 21:11

  ten blok jest świetny ale jeże pigmejskie nie potrzebują żadnych termometrów ponieważ maja koce polarowe trociny i to tyle można też zakupić domek z materiału wypchany watą

   
  • Świat jeży

   8 października 2016 o 20:26

   Człowiekowi może być ciepło lecz jeż jest egzotycznym zwierzęciem, które odczuwa najmniejszy spadek temperatury. Dlatego odpowiedzialny opiekun kupuje zestaw grzewczy i termometr aby kontrolować temperaturę. Sam domek z materiału wypełniony watą nie spełni swojej roli bo jeże muszą mieszkać w stałej temperaturze 24-26 stopni.

   PS. Jeże nie mieszkają w trocinach, prosimy zapoznać się z odpowiednim i bezpiecznym podłożem dla jeży czyli gładkimi kocami polarowymi

    
 3. ~Maciej

  25 sierpnia 2017 o 20:17

  Jak kontrolować temperaturę na zewnątrz terrarium?

   
  • Świat jeży

   16 września 2017 o 09:48

   Grzać w domu i ustawić termometr na podłodze aby patrzeć ile jest stopni.

    
 

 • RSS